Zahradní solární sprchy

Proč si na zahradu pořídit solární sprchu? Má široké možnosti použití a rozhodně si tu najde své místo. Oceníte ji, ať už máte vlastní bazén, nebo ne.

Pokud nevlastníte bazén, představuje solární sprcha vítanou alternativou osvěžení. Možná po bazénu ani netoužíte, sprška osvěžující vody v horkých dnech vás ale určitě nadchne.

Ale i když už bazén máte, sprchu určitě také využijete. Péče o kvalitu vody v bazénu není snadná a díky sprše omezíte výrazný zdroj nečistot. Do bazénu si nezanesete opalovací přípravky, pot, písek nebo jehličí. Před vstupem do bazénu se stačí osprchovat. Sprcha nebude od věci ani po plavání, jelikož můžete být citliví na bazénovou chemii.

Přednosti solární zahradní sprchy

Soolární sprcha využívá k ohřevu vody sluneční záření, proto je její provoz ekologický a nic vás nebude stát. Vybírat můžete mezi přenosnou a pevnou variantou. Oprchujete se přímo na zahradě a nemusíte kvůli tomu zacházet do domu a znečišťovat si podlahy.

Typy solárních sprch

Pevná solární sprcha je ideální pro toho, kdo si je jistý jejím trvalým umístěním a nehodlá ji přenášet či převážet. Vybavena bývá větším zásobníkem na vodu a instaluje se do pevné podložky. Přenosná sprcha představuje další možnost. Její zásobník bývá menší a většinou chybí speciální oplach nohou. Nicméně není žádný problém převézt ji třeba na chatu.

Sprcha by neměla stát daleko od bazénu. Ideální místo zvolte slunečné a v závětří.

Parametry zahradní sprchy

Před nákupem si ujasněte, kam sprchu umístíte, jak velký zásobník požadujete a zda se obejdete bez mísící hlavice. Ta je velmi užitečná, umožní regulovat teplotu vody podle vlastních požadavků. Určitě oceníte i oplach nohou.

Tělo sprchy bývá vyrobeno z hliníku nebo plastu. Slouží zároveň jako solární kolektor i zásobník vody v jednom. Aby voda v parných dnech netekla příliš horká, bývá součástí mísící baterie, díky které si vodu namícháte se studenější. Přenosná sprcha má konstrukci odlehčenou a neinstaluje se do pevné podložky. Hlavice sprchy může být pevná nebo odnímatelná.

Velikost zásobníku se věšinou odvíjí od počtu lidí, kteří sprchu používají. Udává se, že rodina o čtyřech členech potřebuje sprchu se zásobníkem o objemu minimálně 20 litrů. Zbytečně příliš velký zásobník ale není výhoda, voda se v něm pomaleji ohřeje!

Jak o sprchu pečovat? Zajistěte správný odtok vody. Dále nenechávejte vodu v zásobníku příliš dlouho, aby se nesnížila její kvalita a neusazoval se vodní kámen.

Solární sprcha 40L se spodní nožní sprchou

Nový model zahradní solární sprchy se spodní nožní sprchou přináší komfort a luxus do vaší zahrady. S kapacitou 40 litrů je tato solární sprcha ideálním doplňkem pro každý bazén nebo zahradu. S využitím sluneční energie je nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také vám ušetří peníze na energii. Solární sprcha Avenberg EXCLUSIVE 40L je navržena s důrazem na design a minimalismus. Velký zásobník o objemu 40 litrů je ohříván slunečním zářením a dosahuje teploty až 60 stupňů Celsia. Díky tomu může poskytnout dostatek teplé vody pro příjemné venkovní sprchování i pro celou rodinu.

Cena v době recenze: 2 999 Kč